Festa Cortese


Su šventėmis !!!

Kvietimas


Žmogau, jei nori užsimiršti kasdienybeje ir po darbų pasijusti dvariškiu, kuris nebijotų mintimis ir judesiu nusikelti į renesanso bei baroko epochų laikus, tai toks tu esi laukiamas senovinio šokio trupėje "Festa Cortese". Tik pagrindinis privalumas būtų, ne tik jausti to meto dvasią, bet ir turėti išlavintą kūną šokiui ir mokėti jį laisvai valdyti. Be to, kaip ir derėjo tikram dvariškiui, reikėtų mokėti vaidybos meno, o jau istorijos žinių mes tau suteiksim.

Jei sudomino,
skambink po 14.00 valandos.

Meno vadovė
Alina Žutautaitė
+370 684 63558Barokinio šokio kursams pasibaigus

Jau pasibaigė „Prancūzų choreografės Marie-Genevieve Masse barokinio šokio kursai”, kurie vyko 2009 m. spalio 22-27 dienomis. Marie-Genevieve Masse kompetencija (baroko šokį ji šoka jau 28 metus ir kuria choreografiją baroko šokio trupei l‘Eventail) leido įvaldyti teisingą, istoriniais šaltiniais pagrįstą baroko šokio techniką. Kursų pabaigoje pradedančiųjų grupė pristatė šokį Sarabande (concert a la mineur), o pažengusiųjų – Folie d‘Espagne (M. Marais) su 4 variacijomis. Kursų metu dalyviai mokėsi skaityti Feuillet notaciją.

Baroko kursai 2009 Baroko kursai 2009 Baroko kursai 2009

Baroko kursai 2009 Baroko kursai 2009 Baroko kursai 2009
Barokinio šokio meistriškumo kursai

"Festa Cortese" ir Kultūros rėmimo fondas kviečia į organizuojamus Barokinio šokio meistriškumo kursus, kuriuos ves viena garsiausių pasaulyje Prancūzijos choreografių Marie-Geneviève Massé

Marie-Geneviève Massé savo barokinio šokio interpretacija peržengia ribas, skiriančias dabartį ir praeitį, atgaivina senąją prancūzų baroko šokio techniką, parodytą žymiausiose Opera Bastille, Opera Royal de Versailles ir kitose scenose.

Nuorodos:
Marie-Geneviève Massé
Compagnie de danse baroque l'EVENTAIL

YouTube:
Don Juan (Dance) - L' Eventail (France)
"les Quatre Saisons" par la Compagnie de danse baroque l'Eventail


Kursai vyks Vilniuje:
2009 m. spalio 25 d., M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje,
2009 m. spalio 26 d., Vilniaus kolegijos Menų fakultete
Kursų tvarkaraštį galite atsisiūsti čia

Dalyvių registracija vyks iki 2009 spalio mėn. 20 d. Dalyvių skaičius ribotas
Registracijos ir informacijos klausimais prašome kreiptis:
tel.: 8 682 76519 arba
e-paštu: donata.mineikyte@gmail.com

AfišaGrybų Festa a la Corte

Grybų festa Grybų festa Grybų festa
Kaip ir pridera, grybų fiesta prasidėjo miške su grybais ir Festa.

Grybų festa Grybų festa Grybų festa
grįžus namo iš karto pasijuto pelkių ir grybų efektas...Paskutinis vasaros savaitgalis Palangoje

Rokokas - Festa Cortese
Festa Cortese :)   ech gera toj jūroj! :D
     
keliaujame prie jūros....   .. pasikinkius jauną vėją Palangos tilto galugaly Festa Cortese iškėlė bures!Baltramiejaus mugė

Ši mugė atgaivinta šventiniu renginiu Rotušės aikštėje, rekonstruojant vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos amatus, menus ir cechų tradicijas.
Senovinių šokių trupė "Festa cortese" Baltramiejaus mugėje rugpjūčio 21 d. 18.00 val. pristatė angliškų kontradansų programa "Once I loved a Mayden Fair". Rugpjūčio 22 d. 15.00 val. pristatė XVI a. prancūziškų branlių programą. Branliai - tai XVIa. amžiausmiestelėnų šokiai, mūsų programoje pagyvinami žaidimais ir teatralizuotomis scenomis. Per šokius atspindima kasdienė XVIa. miestelėnų buitis. Mugėje dalyvavo muzikos grupė iš Čekijos "Remdih", kurie buvo apsirengę XV a. Čekijos kostiumais. Lankytojams jie pristatė mugėms, pilies festivaliams skirtą aktyvią programą, kurią sudaro dainos, instrumentiniai šokiai, daugiabalsis vokalas. Po bendro improvizuoto pasirodymo "Festa cortese" ir "Remdih" nutarė bendradarbiauti ir ateityje. Čekas Stepan Prenosil apie mus atsiliepė taip:

"Your figures (carriage of bodies) are very special. I´m very bad dancer, but i´m not sightless. I saw many of historical dance groups and you are very accurate. Every, who sights, must see it on photos too. The show of many dance groups has a soul, but your is much higher in the sense for a details." (kalba netaisyta)
"Pilies festivalis 2009"

Pilies festivalis 2009 2009 m. liepos 5–11 dienomis Lietuvos valstybingumo (Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti vyks kasmetinis renginys – Pilies festivalis-2009. Šis projektas Vilniuje pristato atkuriamų Lietuvos valdovų rūmų XVI–XVII a. renesanso bei ankstyvojo baroko materialinę ir dvasinę kultūrą.

Senosios muzikos koncertas "Valdovo pasveikinimas"

Data: 2009 m. Liepos 7 d. (antradienis), 17:30 val.
Vieta: Katedros aikštė.
Dalyvauja: aktorius Darius Rakauskas, Senosios muzikos ir šokio kolektyvai: "Banchetto musicale", "Festa Cortese".

Meistrų ir muzikantų miestas

Data: 2009 m. Liepos 11 d. (šeštadienis), 11-18 val.
Vieta: Teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemas (Vilniaus g. 41)
Dalyvauja: aktorius Darius Rakauskas, amatininkų klubas „Dvaro meistrai“, senosios muzikos kolektyvai: "Banchetto musicale", "Festa Cortese", "Lirum", "Canto in festa", "Puelli Vilnenses", Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinės mokyklos scenos meno studija "Žodžio judesys', Vilniaus moksleiviai.Edukacinis renginys
„Atgimsta senieji Vilniaus odminiai“


Data: 2009 m. birželio 30 d. (antradienis), 10.00 – 18.00 val.
Vieta: Trakų g. skverelis esantis Trakų ir Pylimo g. sankirtoje

Odminių cechas Vilniuje įsikūrė 1552 metais. Odminiai buvo susiskirstę į atskirus cechus ir specializavosi skirtingų odų gamyboje. Vieni odminiai gamino prastesnę, kiti - brangesnę spalvotą ar baltos odos, zomšą, tymą.
Festa Cortese šiame renginyje (17.30 val.) parodys nuotaikingą, kasdienį odminių gyvenimą atspindinčią programą "Prancūziški XVI a. branliai"2009 m. balandžio mėn. 23 d. 19.00 val.
Premjera, Šokio spektaklis "Ba|rokas"
Radviliškio KC (Maironio g. 10)

„Visi žmonės yra aktoriai, o gyvenimas šioje žemėje yra spektaklis, kuriame didysis režisierius Dievas žmogui yra paskyręs vaidmenį, iš anksto nulemdamas jo likimą. Vaidina visi, norėdami to ar nenorėdami yra aktoriai.“
P. Kalderonas

Baroko meno ašis yra asmenybė, besiblaškanti tarp dažnai neišsprendžiamų religinių, moralinių, socialinių konfliktų. ‘Rokas - tai noras nugalėti bet kokią baimę, tai maištas ir pasipriešinimas nusistovėjusioms normoms, kūryba, kuri improvizaciją paverčia meno kūriniu, tai stipri jėga, daranti tokią milžinišką įtaką, kad jo gerbėjai prarasdavo gebėjimą mąstyti.

Mes nelyginame nei epochų, nei muzikos... Mes šokame Baroką... žavėdamiesi šios epochos šokio didingumu ir turtingumu... tačiau gyvename ‘Roko stiliumi, ieškodami naujų galimybių, atrasdami istoriją, meną ir save vėl iš naujo.

RepeticijaPasirodymas

Ledinis barokas

Ledinis barokas
Žiema... visur vien baltos sniego pusnys... siaučia pūgos, krinta snaigės. O tolyje sustingusia ramybe tviska Ledo rūmai... Jau seniai iš tos pusės niekas negirdėjo jokio garso. Sklinda tik gandas, jog ledinėje tyloje rūmus valdanti Ledo karalienė dienų dienas leidžia gėrėdamasi savo menėmis ir ledinėmis skulptūromis... Tik kartais pašnibždom dar gali išgirsti, kad kadaise, prieš kokius tris šimtus metų, ten buvę nuostabūs rūmai, kuriuose vykę puotos, skambėjo muzika, dainos, šokiai... liejosi juokas ir vynas... o šokio sūkurio pagautose širdyse skleidėsi meilė... Numosite ranka, sakydami, jog tai tik pasaka...? O kas jei tai tiesa...? jei švelnus muzikos aidas pažadintų ledo burtais užkerėtas damas ir jaunikaičius...?

2009 m.vasario mėn. 28 d. 18.00 val.
Specialiai projektui "Ledinis barokas" Senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese” šokio programa „Ledo pasaka“. Vilniaus rotušės aikštė.
Koncerto akimirkos:

2009 m. vasario mėn. 22 d. 16.00 val.
Koncertas "Baroko eskizas" projektui "Ledinis barokas" Rotušės aikštėje.
Koncerto akimirkos:

Rokokas - Festa Cortese
     

2009 m. vasario mėn. 21 d. 10.00 val.
Keletas akimirkų iš laidos TELE BIM-BAM filmavimo:
Padėkos koncertas

2008 m. gruodžio mėn. 18 d.
Koncertas "Baroko nakties eskizas". Teatro, kino ir muzikos muziejuje, skirtas atsidėkoti senąją kultūrą remiantiems žmonėms.

Festivalis Banchetto musicale 08

2008 m. rugsėjo mėn. 27 d. 15.30 val.
Renesansinis pasveikinimas Lietuvos valdovams. Festivalio atidarymo ceremonija ir eitynės iki Vilniaus arsenalo.
2008 m. rugsėjo mėn. 27 d. 17.00 val.
"FESTA A BALO". Ansamblių "Bancheto musicale", "Festa Cortese" ir "Baltoji pavana" pasirodymas

Trupės pasirodymas Zapyškyje

2008 m. rugpjūčio mėn. 30 d.
Trupė buvo pakviesta dalyvauti Zapyškio miestelio 500-ųjų metinių minėjimo iškilmingame atidaryme.

Vilniaus Pilies festivalis

2008 m. liepos mėn. 5-6 d.
Trupė, kaip ir kiekvienais metais, dalyvauja Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventėje.

Parodos Elenos pagrobimas. Vilnius, 1636 atidarymas

2008 m. birželio mėn. 21 d.
Parodos atidarymo proga senosios muzikos koncertas "Vasarvidžio nakties sapnas. XVI-XVII a. Europos valdovų dvaro muzika ir šokiai".
Vieta: Taikomosios dailės muziejus.
Dalyvauja:
Senosios muzikos ir šokio trupė "Festa Cortese", vadovė Alina Žutautaitė
Senosios muzikos ansamblis "Ludus" iš Latvijos.

Programos vadovas Darius StabinskasNaujienos: 2009 m., 2010 m., 2011 m., 2012 m., 2013 m., dabar


Į viršų